Ing. Radomíra Kopecká

 

Ke canisterapii mě přivedl náš Bonýsek (Bonny Boy Hardy horde, border kolie, nar. 2005), trikolorní pejsek, který se naježil, jen zahlédl někde druhého psa, ale úplně roztával, kdykoliv uviděl člověka – dítě, dospělý, všechny miluje, ke všem se tulí a nechává se hladit, česat, tahat za chlupy, neúnavně nosí míčky a hračky. Zkoušku zvládl „levou zadní“ a několikrát si ji zopakoval. Bohužel jsme jeho lásku k lidem využili z důvodu mého časového vytížení prací, rodinou a psím sportem agility, velmi málo.
Kromě Bonýska jsem vzala na první CT zkoušku také naši malou ušatou papilonku Dafinku (Darling Daphne Tennant, nar. 2007), taky ji zvládla velmi dobře. Dafinka je malý pejsek, který je ale velmi čiperný a dostane se rozhodně vždycky, kam potřebuje. Člověk se ani nenaděje a už ji má na klíně a nastrkuje mu hlavu a záda „hladit prosím“ ??
Před 5 lety se k nám přistěhovala černobílá Elinka (C-Belle Blanche od Cidliny, border kolie, nar. 2012). Elinka je velmi něžná a jemná fenka, takže CT zkoušky byly rozhodně v plánu. Elinka bohužel může ze zdravotních důvodů jen omezeně sportovat, takže jsem ráda, že má i jinou „náplň práce“.

Momentálně docházíme s Elinkou a Dafinkou do Domu s pečovatelskou službou v Čelákovicích, psí holky se těší na babičky a ty mají pro ně vždycky spoustu pohlazení a rády si s nimi povídají. Až se zlepší počasí a budeme se moct namísto trochu těsné klubovny scházet na zahradě, přibereme do party i Bonýska.