Pavlína Courtonová

 

Ke canisterapii jsem se dostala před pár lety díky Olince, začínala jsem se Sherrynkou, které už brzo bude 14 let, to díky ní jsem se objevila nejdříve u dětí a časem u staroušků a babiček, u kterých jsem nakonec zůstala. K Sherrynce se časem přidala tenkrát mladinká Trixinka, dnes už úžasná psí canisterapeutka se složenou zkouškou :-) A k ní se přidal její synáček Jamie, který složil zkoušku v 18ti měsících a je naprosto úžasný. V současné době už jezdím sama, navštěvuji s pejsky dva domovy důchodců a je úžasné, jak moc nás to baví. Jsou to lidé, se kterými pracuji od začátku, dokážu už posoudit, jak velké dělají pokroky, jaké změny za tu dobu, co za nimi jezdíme, se staly. Jsou to většinou lidé, kteří ze začátku psí společnost odmítali a postupně se otevřeli a dnes už se na nás těší a my se těšíme na ně.

Kromě canisterapie je toho spousta, co děláme. Naše nejstarší psí dámy si užívají už zaslouženého psího důchodu a procházek, za svůj život toho mají za sebou hodně, spousta odběhaných parkurů, složené zkoušky poslušnosti, lovecké zkoušky, no je toho moc :-) Jinak žijeme hlavně agilitkama, dogdancingem, ve kterém dokazujeme, že bígl je až neuvěřitelně šikovný, Trixinka je jediná bíglinka u nás ( a ve světě ) se složenou trojkovou zkoušku z dogdancingu, má složených celkem 14 zkoušek (a to nepočítám agility, kde běhá v SA3) a její syn Jamie jde v jejích stopách, v 16ti měsících složil první lovecké zkoušky, hned na to canisterapeutické zkoušky, v roce a půl získal titul Master of Dogdancing 1 a momentálně má složenu i první dvojkovou zkoušku :)

Kromě toho nás ted čeká novinka v podobě noseworku, na což se moc moc těším :-) Nevím, co bych bez smečky dělala, sama mám velké zdravotní problémy a jsou to oni, co mně drží nad vodou, udržují v kondici a v psychické pohodě, to je taky ten důvod, proč jsem asi s canisterapií začala, můžeme pomáhat i jinde a do budoucna rozhodně ještě přidáme, čím více potěšených staroušků, tím lépe ! :-)

Pája a psí smečka