Olga Kapková

Jmenuji se Olga Kapková a canisterapii se aktivně věnuji devět let. Jsem spoluzakladatel spolku Tam, kde zvířata pomáhají. Ke canisterapii jsem se dostala díky mé postižené sestřičce Lucince.

Můj první pes se kterým jsem se na tuto cestu vydala je Tristan. Narodil se 07.04.2005 Zkoušku jsme spolu složili v roce 2007. Od té doby chodíme k dětem do MŠ, k seniorům, k autistům a do Jedličkova ústavu a škol. Tristan je můj nejlepší parťák a kámoš. Sám pozná co děti, babičky a dědečkové potřebují a podle toho se chová. Je báječný učitel všem svým psím parťákům. Naše posláni nás baví a doufáme, že rozdáváme radost.

Můj druhý pes na canisterapii je border kolie Izolda. Narodila se 15.11.2009 Zkoušku z canisterapie jsme složily 20.04.2013 O Izince jsem měla na začátku pochybnosti. Ale vypracovala se tak úžasně, že již dosahuje kvalit Tristana. Je to ukázkový představitel svého plemene. Borderka každým coulem. Miluje práci. Pro povel by udělala cokoli. Občas je tak rychlá, že ji nestíhám - myslím v myšlenkovém pochodu. Canisterapii má jako své životní poslání, našla se v pomáhání. Je naprosto spolehlivá, přesná a velmi učenlivá. Když se něco naučí plní to na 110 procent. Je velmi citlivá a občas velmi vtipná. Jsem moc ráda, že nám ji Eva Hálová dala. Evi děkujeme.

Border kolie Grejsinka - Grejsi Free Czech Imp se narodila 11.07.2013 a zkoušku z canisterapie jsme složily 18.10.2015 Grejsi není moje. Půjčuje mi ji na canisterapii Petra Hamšíková. Každé pondělí je u nás a chodí s námi do MŠ Laudova a do Jedličkova ústavu a škol. Grejsinka je stejná jako Izinka. Rozpůlí se jen aby vyhověla. Každý povel musí splnit první a nejlépe. U dětí je milá, klidná a vnímavá. Grejsinka se rychle učí.Skupinová terapie i polohování ji velmi baví. Pracuje se nám spolu dobře. Grejsinky přezdívka v agilitním světě je Šprtka a sedí to na ni :o) Péťo, děkujeme za půjčování Grejsičky!