AKTUALITY

2019

♦♦♦

CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ 2020

Křest kalendáře se uskuteční v sobotu 14. 12. 2019

od 17:00 hodin

na adrese: Husovo nám. 1702, 253 01 Hostivice

těšíme se na Vás

CATERING SPONZORSKY ZAJIŠŤUJE - CATERING TROJANKA

♦♦♦

Poděkování za workshop 2019

Workshop 2019 je za námi! Devět krásných dní v šumavské přírodě uteklo jako voda a je tu závěrečné zhodnocení! 

Mottem letošního workshopu bylo „Naučte se číst svého psa“, čehož jsme se pomocí intenzivního a výživného programu snažili dosáhnout. Součástí programu byly přednášky, praktické ukázky, modelové situace, canisterapie v domově seniorů, trénink psů, či ranní stopování se psem. Sami bychom to ale nikdy nezvládli!

Děkujeme tedy externím lektorům - paní Míle Sadílkové za psychologii, Marcele Čápkové za běhání se psem, Petře Jaškówové a Frantovi Šustovi za seminář „Se svým psem teď a tady“, Dáše Minaříkové za první pomoc u psa, Evě Fišerové za problematiku paliativní péče, Daně Selnekovičové za modelové situace (vozíčkáři) a Kubovi Katolickému za fyzioterapii a společně s Honzou Tomíčkem za masáže pro účastníky.

Děkujeme také Domovu seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích za možnost vyzkoušet si canisterapii na vlastní kůži – věříme, že to byl velký zážitek a zkušenost pro všechny zúčastněné a již teď se těšíme na příští setkání.

Veliké díky patří panu Myškovi za ubytování v Dobré Vodě - Záblatí, skvělé jídlo (i když víme, že ne každý má v oblibě typickou českou kuchyni) a za trpělivost s námi i našimi psy!

Co by byl workshop bez odměn za noční orientační běh a dárků na přivítanou? Děkujeme tímto Platinum natural CZ a Yoggies za odměny a vzorečky krmiva pro všechny naše účastníky.

V neposlední řadě ale chceme poděkovat všem našim účastníkům - že měli chuť dozvědět se něco nového, že s námi jeli, vložili v nás svou důvěru a že s námi měli trpělivost i když se sem tam objevily organizační obtíže. Všichni jsme jen lidi a chybovat je lidské J

Věříme, že letošní workshop zanechal ve všech krásné vzpomínky, že si všichni něco odnesli, že se vrátili obohacení o nové poznatky a že našli odpovědi na své otázky.

Děkujeme a moc se těšíme na příští setkání s Vámi – ať už soukromě, na akcích, květnovém víkendovém semináři nebo workshopu 2020!

 

♦♦♦

Vinohradská trojka

charitativní běh v areálu Vinohradské nemocnice

Naš stánek zde nebude chybět

Termín konání: 23 .5.  2019  od 16:00

 

více ZDE

♦♦♦

1. SEMINÁŘ

Poslušnost... Výchova...

Jedná se o víkendový seminář zaměřený na výchovu a výcvik psa

Termín konání: 10.5 - 12.5.. 2019 

 

více ZDE

♦♦♦

3. WORKSHOP

Canisterapie známá i neznámá

Jedná se o 9 denní odborný workshop.

Termín konání: 16. 8. -24. 8. 2019 

 

více ZDE

♦♦♦

6. odborný kurz Canisterapie v teorii a praxi s možností absolvování canisterapeutické zkoušky

Jedná se o dvou víkendový  odborný kurz zakončený zkouškou odborné způsobilosti psovoda a psa.

Termín konání: 9. 11. - 10. 11. a 16. 11. - 17. 11.  2019 

 

více ZDE

♦♦♦

1. SEMINÁŘ Poslušnost... Výchova...

Termín konání: 10.5 - 12.5.. 2019 

více ZDE

♦♦♦

 5. kurz canisterapie začíná již 23. února

více informací a přihlášku najdete v sekci Kurzy

♦♦♦

 

2018

 

1. MS Dog Puller 2018 - Praha - 1st World Championship

Díky úzké spolupráci s RebelDog jsme se stali partnery největší pullerové akce v historii sportu Dog Puller. 1. mistrovství světa v Pulleru, které se koná 7.10. Na této významné akci máme na starost dětskou Puller zónu.. více info ZDE

♦♦♦

  Připravujeme novou sekci s názvem LEKTOŘI. Zde se budete moci seznámit s našimi lektory a lektorkami, kteří přednášejí na našich KURZECH a WORKSHOPECH

♦♦♦

 4. kurz canisterapie začíná již 13. října

více informací a přihlášku najdete v sekci Kurzy

♦♦♦

    Zveme všechny naše příznivce na v pořadí již 2. workshop Canisterapie známá i neznámá , který proběhne v týdnu od 17.8. do 24.8. v Záblatí u Prachatic. Čeká Vás týden plný nových informací o canisterapii, praktických tipů, tréninků a her v kolektivu zkušených lektorů a trenérů. Ke konci pobytu proběhne také "bojovka", jejíž účastníci budou odměněni hodnotnými cenami. Více v sekci Workshop

♦♦♦

5.3.   3. canisterapeutický kurz je za námi a opět jsou lektoři i frekventanti plni dojmů a skvělých zážitků. Tentokrát kurz proběhl v kavárně Republika Žižkov na Koněvově třídě, překvapivě celkem bez větších problémů. Místo k parkování se našlo, poblíž je lesopark u Krejcárku, kde se dalo velmi slušně venčit a zrelaxovat během náročného dne. Zázemí a servis byly výborné, mínusem bylo jen trochu málo místa pro praktická cvičení.

Celkem se zúčastnilo 10 adeptů a s nimi 9 pejsků. Poslední únorový víkend proběhl přednáškový blok s praktickými cvičeními. Lektoři přednášeli se zápalem, vnímaví posluchači měli spousty otázek, kterými si rozšiřovali znalosti a celý víkend panovala pohoda a dobrá nálada. K přednáškám patřila i praktická cvičení, kde se jednak stručně zopakovala probraná látka a čerstvě nabyté vědomosti se předvedly i prakticky. První březnový víkend byl pak věnován výhradně praxi a zkoušce. V sobotu proběhly ukázky různých her pro klienty a různé možnosti práce canisterapeutických týmů, dále modelové situace s přímými radami, jak se v které situaci správně a co nejlépe chovat. Odpoledne pak proběhla teoretická zkouška. V neděli pak probíhalo praktické přezkoušení týmů a následovala ústní zkouška.

Nervozita byla obrovská, ale všichni adepti nakonec zkoušku složili a stali se certifikovanými Asistenty při canisterapii. Pejsci byli výborní, většinu z nich jsme znali už z letního workshopu a mnozí z nich udělali se svými pánečky ohromný kus práce. I oni se statečně poprali s nástrahami a stresem ze zkoušky, neuspěla pouze Týnka, která je sice velmi milá a neagresivní fenka, ale bude muset ještě nějaký čas trénovat. Ostatní zaujali hlavně svým úžasným klidem a pohodovým zvládáním všech neobvyklých situací. Všichni psi výtečně komunikovali se svými pány i s figuranty a zkoušku si opravdu zasloužili. Pánečkům se i během zkoušky a po ní dostalo cenných rad, k jakým klientům je jejich pejsek vhodný a jak pracovat na dalších dovednostech.

Velký dík patří Petře Dohnalové - majitelce kavárny, která nám poskytla zázemí, dále opětovně skvělému servisu fy Trojanka catering, která nás po oba víkendy zásobila výborným jídlem, obětavým lektorům a také organizátorům ze spolku TKZP - Olince, Hance a Petrovi, a samozřejmě také šikovným frekventantům, bez kterých by to vůbec nešlo.
Cerifikovanými Asistenty při canisterapii a canisterapeutickými psy se stali:
Monika Posekaná a skvělé fenky pyrenejského horského psa Adélka a dlouhosrstá kolie Boney
Jarka Marečková s naprosto úchvatnou fenkou anglického buldoka Milisou
Kristina Lányová se snaživou border kolií Keksinkou
Lucka Zabadalová se stále pozorným křížencem Fandou, věčným smíškem
Silva Filingerová s úžasným gordonsetrem Borisem, na kterém by se dalo dříví štípat
Renata Zemancová s fenkou havanského psíka Meggie, která, ač odebrána ze špatných podmínek, dokáže rozdávat radost
Veronika Wagnerová s mladičkým retrívrem Artiem, neuvěřitelným pohodářem
Hana Plívová získala certifikát a na vysněného pejska si zatím čeká
Klára Kaiserová získala certifikát, její nadějná fenka husky Týnka docvičí potřebné dovednosti a zkoušku si na podzim zopakuje
Úspěšným týmům gratulujeme a přejeme hodně štěstí a pohody v jejich práci s potřebnými.

♦♦♦

 3. kurz canisterapie začíná již 24. února

více informací a přihlášku najdete v sekci Kurzy

♦♦♦

2017

 

 

video z workshopu 2017 ke zhlédnutí zde

♦♦♦

Workshop je v plném proudu a účastníci tuží kolektiv, cvičí, trénují a hrají si.

♦♦♦

Zveme všechny naše příznivce na workshop Canisterapie známá i neznámá , který proběhne v týdnu od 19.8. do 25.8. v Záblatí u Prachatic. Čeká Vás týden plný nových informací o canisterapii, praktických tipů, tréninků a her v kolektivu zkušených lektorů a trenérů. Ke konci pobytu proběhne také "bojovka", jejíž účastníci budou odměněni hodnotnými cenami.

♦♦♦

2.kurz Canisterapie v teorii a praxi je za námi a byl to opět velmi mocný zážitek. Tentokrát bylo dáno víc prostoru přednášejícím i praktickým cvičením a modelovým situacím (ale stejně toho nebylo dost), frekventanti byli naprosto úžasní, vnímaví a zvědaví. Všichni absolventi - Tereza Honců, Ivana Kotvová, Dagmar Gebauerová, Marie Mašková, Kristina Hulenová, Jana Skuhrovcová, Simona Malá, Eva Bernatová a Martina Hortová - vytvořili skvělou atmosféru a na závěr všichni splnili příslušné zkoušky. Nakonec i pejsci i přes některé drobné nedostatky byli úspěšní všichni a obdrželi své certifikáty.

Děkujeme ZŠ Trávníčková za poskytnuté prostory, Veterinární klinice Vetcentrum za finanční podporu, Kristině Štarzlové za úžasné občerstvení.

Děkujeme přednášejícím: Petru Soukupovi, Petře Dohnalové, MVDr. Martě Skrejvalové, Sandře Tothové,PHDr.Miluši Sadílkové, Elpidě Toka, Olze Kapkové a fyzioterapeutkám Katce Bednářové a Martině Kordíkové za krásné a kvalitní přednášky. Poděkování patří také našim figurantům Violce, Honzovi a Josefu Soukupovi, a v neposlední řadě také absolventům, protože bez nich by to nešlo. 2.kurz se opravdu vydařil a těšíme se na spolupráci s novými týmy.

♦♦♦

Dne 1. února proběhla Výroční členská schůze spolku Tam, kde zvířata pomáhají.
Zápis je zde

♦♦♦

2. kurz canisterapie začíná již 18. 2. 2017

více informací a přihlášku najdete v sekci Kurzy

♦♦♦

 

2016

♦♦♦

20.11.    1. canisterapeutický kurz máme za sebou a byla to jízda. Zázemí nám poskytla Základní škola Lužiny v pražských Stodůlkách. Zúčastnilo se celkem 12 frekventantů – 5 canisterapeutických týmů a 7 učitelek spolu se zástupcem ředitelky ze Základní školy Trávníčkova. Přednášky byly skvělé, povedlo se vybrat opravdu erudované lektory, praktická cvičení byla bohužel vlivem nepříznivých okolností zkrácena, ale i tak byla zábavná a užitečná. V neděli 20.11. proběhly závěrečné zkoušky, u kterých všichni prospěli. Pavlína Courtonová s beaglem Jamiem, Petra Dohnalová s křížencem Terezkou, Eliška Leblová s českým fouskem Abou, Anežka Palmová s border teriérem Máááčkem, Jana Rektoříková se zlatým retrivrem Sheilou se staly novými a velmi kvalitními canisterapeutickými týmy, které důkladně prověřila dost těžká praktická zkouška. Po ní následovala teoretická zkouška, které se již účastnili všichni frekventanti včetně zástupce řediteky pana Mgr. Martina Marka. Učitelky Adéla Strolená Bc., Mgr.Iveta Habrmanová, Mgr.Petra Moncolová, Mgr. Tereza Ziková, Eva Chovancová, Marie Kulichová a Mgr. Martin Marek úspěšně složili závěrečnou zkoušku a obdrželi certifikát Asistent při canisterapii.

Děkujeme paní ředitelce školy i jejímu zástupci za úžasnou podporu a děkujeme i logistickému zázemí – vedoucímu restaurace Fort Roxy, který nás po oba víkendy zásoboval výbornými obědy. Zároveň velké poděkování náleží všem figurantům (a jejich rodičům a učitelům). Ocenit je třeba i „švédský stoleček“ plný dobrůtek – ovoce, zeleniny i drobného občerstvení, který byl po oba víkendy připraven pro všechny účastníky. Když vycházíme z hodnocení jednotlivých účastníků, ale i lektorů, tak náplň kurzu splnila to, co jsme si předsevzali, tzn. na jedné straně seznámit učitele a ostatní personál s tím jak je práce canisterapeutických týmů náročná a specifická, na druhé straně zaměření kurzu umožnilo budoucím canisterapeutickým týmům pochopit i práci učitelů a všech zúčastněných při canisterapii. Věříme, že kurz byl úspěšný a pro všechny absolventy přínosný.

♦♦♦

 

Kurz canisterapie začíná již 12. 11.

UPOUTÁVKA

více informací a přihlášku najdete v sekci Kurzy

♦♦♦

Vážení a milí přátelé a příznivci, dovoluji si Vás pozvat na schůzku spolku Tam, kde zvířata pomáhají, která se bude konat

v pondělí 17. října od 18.00 v prostorách Rooseveltovy školy Alžírská
adresa Alžírská 1/647 stanice metra A Veleslavín, nebo tramvaj 20, 26 – stanice Červený Vrch, event. autobusy 119 a 142 – stanice Veleslavín. Parkování autem je obtížné.

Na programu schůzky, kterou svoláváme hlavně pro zájemce o spolupráci jako týmy pro mateřské školky, domovy seniorů apod., je následující:
- Seznámení se spolkem a náplní jeho činnosti a výhody členství ve spolku
- Shlédnutí video záznamů s naší činností v jednotlivých zařízeních
- Ohodnocení budoucích týmů naší trenérkou, Olgou Kapkovou – řekne Vám, zda se Váš pejsek pro provádění canisterapie hodí a v čem je ještě nutno zapracovat
- Informace o připravovaném kurzu canisterapie se závěrečnou zkouškou. Kurz plánujeme na polovinu listopadu, bude ve dvou po sobě jdoucích víkendech a pro zájemce bude zakončen i canisterapeutickou zkouškou. Úspěšní absolventi získají jednak certifikát o absolvování kurzu, zájemci o CT zkoušku pak i certifikát o absolvované zkoušce.
- V rámci volné diskuse se můžete ptát všech našich členů výboru na to, co Vás ohledně canisterapie zajímá. Abyste si mohli připravit otázky dopředu, opakuji kompetence jednotlivých členů výboru:
Petr Soukup – předseda spolku – záležitosti související se smlouvami, propagací, řešení nejzávažnějších problémů ve vztahu spolek-tým-zařízení, kde působí
Olga Kapková – trenérka spolku – vše co souvisí s výcvikem, krmením psů,
Hana Lukešová – administrátorka spolku – styk s týmy a zařízeními, nábor nových týmů, přihlášky, fakturace a vyplácení odměn, běžný provoz spolku
- Během schůzky bude podáváno malé občerstvení.

Jste všichni srdečně vítáni, pejsky vezměte sebou (možná nějakou deku/podložku pod ně) a prosím potvrďte svoji účast na e-mail hana.lukesova@tkzp.cz, nebo SMS na mobil 606 670 731.

♦♦♦

15.9. Přidána Zpráva o činnosti spolku za 1. pololetí 2016, můžete si ji přečíst zde

♦♦♦

 

10.6.     Ukázky canisterapeutické práce v Dětském centru Fakultní Thomayerovy nemocnice se povedly, přijela Ing. Hanka Lukešová a Petr Soukup, za týmy Olga Kapková se svojí velkou smečkou, Marta Skrejvalová s Kety, Anežka Palmová s Mákem a vypomohla nám také Tamara Skokánková z jiné organizace s Brimim. Děti jsme postupně seznamovali s pejsky a canisterapií, směly si pejsky hladit, lehnout si k nim nebo i na ně, a pohrát si s nimi. Některé děti byly hodně zdrženlivé a opatrné, ale i ty si v závěru psy pohladily nebo jim podaly pamlsek. Ty odvážnější se s pejsky přetahovaly o hračky, házely jim míček nebo létající talíř. Na závěr jsme předvedli, co všechno naši psi umí - od poslušnosti přes vtipné triky jako slalom mezi nohama, podávání paciček a válení sudů až po hlední předmětů a dogfrisbee. Děkujeme vedení Kojeneckého ústavu za pozvání, dětem i jejich "tetám" se setkání moc líbilo, většina byla nadšená. Pořídili jsme i nějakou fotodokumentaci

♦♦♦

    Všechny naše příznivce zveme 10.6. v 14.30 hod. do Thomayerovy nemocnice

na setkání, kde mohou vidět různé dovednosti našich pejsků. Kromě canisterapeutické práce proběhnou i ukázky agility, dogfrisbee, dogdancingu, noseworku
a jiných disciplín, které naši psi ovládají.

♦♦♦

5.5.     doplněny informace o některých canisterapeutických týmech

♦♦♦

 

2015

 

14.9.  V zářijovém čísle Psychologie Dnes vyšel článek o nás. Chcete-li si ho přečíst, odkaz ZDE.